התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        מה דעתך על שמות כמו דינה או דנה? קוראים לי דנה.

        מספר סידורי: 116819
        שאלה:
        שלום הרב, קוראים לי דנה השם שלי הוא לא שם טוב (אני בתשובה 13 שנה ב״ה) מה אפשר לעשות עם השם שלי. באמת בעבר הרגשתי שכמו השם שלי ככה באמת הייתי דנה הרבה מה לעשות? האם העיכובים שיש לנו בחיים קשורים לשם שלנו?


        תשובה:
        אחותי היקרה , בראש ובראשונה חשוב שנזכור שמה שקובע את מהותינו הם מעשינו והתנהגותינו , השם של האדם עשוי להועיל לו מאוד לתקן את תיקונו בצורה הטובה ביותר בעולם , היות וכל אות בשם שלנו היא צינור שפע שקיבלנו ושינוי השם עשוי לשנות את צינורות השפע שקיבלנו. שמו של האדם ניתן לו בנבואה ע"י אביו ואמו ולכן אני ממש לא ממליץ לשנות שמות בלי להיוועץ בחכם ובקיא. רק במקרים מיוחדים.

        לכן לפני שמשנים שם או מוסיפים שם כדאי לברר הדק היטב עם מורה הוראה חכם ובקיא ממה נובעים העיכובים והצרות שלנו בחיים , הרבה פעמים זה בכלל לא קשור לשם , זה קשור להתנהגות שלנו , למעשים שלנו ולקיום המצוות שלנו.

        במקרה של שמות כשלך.
        שמות כמו דין  , דנה , דינה , דינור , ידין , הם שמות לא פשוטים שעשויים לעורר דינים וגבורות ואכתוב לך מה דעת גדולי ישראל לגבי השמות הנ"ל כפי שגילו דעתם בכך.

        לגבי השם דנה.
        ע"פ רוב מדובר בשם קשה ולכן יש לעשות שאלת חכם אם בדיעבד יש לשנות את השם או לא. וכתב בספר "לקוראי שמו" שאברך תלמיד חכם שאל שנים מגדולי ישראל ואחד מהם אמר לו שלאשתו קוראים דינה ואין לחוש בזה והגאון השני אמר לו לשנות את השם לשם "לאה" ולא נחה דעתו עד ששאל את מורנו ורבנו עטרת ראשנו הרה"ג חיים עובדיה יוסף שליט"א שאמר שיוסיפו לה את השם לאה ולא ישתמשו בשם דנה כלל אלא יזכירו רק את השם לאה וכך ישקע השם דנה.

        לגבי השם דינה.
        בספר קונטרס השמות (עמוד 22) כתוב שהשם דינה הוא שם שמעורר את מידת הדין
        ושם הביא מעשה בגב' מזל כהן שהבבא סאלי זיע"א אמר לה לא לקרוא בשם דינה.
        וכן היא דעת הרב הגאון בן ציון אבא שאול זצ"ל שאין להשתמש בשם זה. במשפחת אבוחצירא היו מקפידים שלא להתחתן עם אשה ששמה דינה או רחל.

        אולם , רוב העולם נוהגים לקרוא שם זה ואינם מקפידים ונזהרים בזה. ויש שכתבו שאין לחשוש מלהשתמש בשם זה שכן יעקב אבינו קרא לביתו "דינה" ומי שלבו נוקפו יעשה שאלת חכם. והוא הדין לגבי השם דן ודנה משום שהשמות האלה יש להם משמעות של דיניםו גבורות.

        לסיכום: היות ויש מחלוקת בעניין השמות הנ"ל לכתחילה ראוי שלא להשתמש בהם ומי שכבר נקראת כך , תבדוק בעצמה , אם חלילה יש עליה דינים קשים וייסורים קשים באמת , רק בעצת חכם ובקיא רשאית להוסיף שם ולהשתמש בשם החדש ולא בישן , אך מי שאין לה בעיות וקוראים לה דינה או דנה וכיוצב' , אין שום עניין להחליף את השם        תגיות:
        קוראים לי דנה אין לקרוא בשם זה אין להשתמש בשם זה השם דינה השם דנה השם רחל משפחת אבוחצירא חיים עובדיה יוסף
        חדשות אורלנוער
        • שיעורים קרובים
         יום ראשון - מדרשה (מנשה קפרא 7) בין השעות 20:30-22:00. ביום שלישי - שיעור מרכזי (דרך יבנה 32) בין השעות 20:45 ל-22:30. ביום חמישי - מדרשה. ביום חמישי - בוגרים.
        מדרשת אור לנוער
        • שיעור טהרה לנשים
         מדי יום שני הרבנית מיטל נגר מעבירה שיעור מרתק לנשים נשואות בלבד , סדנת זוגיות וטהרה. להצטרפות השאירו פרטים בצור קשר שבאתר ונציגה תחזור אליכם.
        • מדרשת אורלנוער
         המדרשה פועלת בימים ראשון וחמישי בין השעות 20:30 ל-22:00 בערב ברחוב מנשה קפרא 7, לבנות בלבד.
        • השיעור המרכזי בעיר
         השיעור המרכזי מתקיים בעיר רחובות , ברחוב דרך יבנה 32, כל יום שלישי השיעור מיועד לבנים ובנות בהפרדה. השיעור מתקיים בין השעות 20:30 ל-22:30
        • הדרכת כלות
         עומדת להתחתן? מעוניין בהדרכה? צרי קשר דרך הצור קשר שבאתר ותתואם לך פגישה עם אשת הרב.

        מדור פרסומי

         • המרכז להסרת קעקועים
         • עיצובים

        זמני היום

        סקר

        לקראת האפליקציה רצינו לדעת באיזה מכשיר אתם משתמשים?

        במכשיר תומך אנדרואיד?
        75.29%
        באייפון?
        24.71%

        סה"כ משתתפים בסקר : 2040 אנשים