התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        צניעות - מה עושים כשיש יום כיף מטעם העבודה בחוסר צניעות?

        מספר סידורי: 127080
        שאלה:
        בעלי עובד בעבודה עם גברים ונשים (רווקות). בקשו ממנו לארגן יום גיבוש לעובדים בסגנון ים וסירה שזה אומר גם לבוש שאינו צנוע (בבגדי ים) האם לאפשר לבעלי להשתתף ביום גיבוש זה או שזה עלול לגרום לחטא ועוון.


        תשובה:

        שלום וברכה.

        א. כמעט בכל עבודה יש בנים ובנות רווקים ורווקות.
        ב. אם גדרי הצניעות נשמרים במקום העבודה מותר לעבוד שם.
        ג. בנוגע לימי הגיבוש , זו בעיה מוכרת וידועה , את לא הראשונה ששואלת.
        ד. גם אם תאפשרי לבעלך להשתתף ביום זה , אין שום היתר לדבר ע"פ ההלכה.

        לדון את העובדים לכף זכות.
        הרבה פעמים נותנים לדתיים לארגן כי הם לא יודעים מה מותר לדתיים ומה אסור להם.
        לדעתי נתנו לבעלך לארגן את זה כדי שגם הוא יוכל להשתתף , הם כנראה רוצים שימצא להם מקום יחסית כשר וטוב , שיאפשר גם לו להשתתף ולכן הם נתנו לו לארגן את זה, אם בעלך הוא אדם ירא שמים , שינסה לארגן שייט צנוע ולא שחייה מעורבת או כל פעילות רטובה ספורטיבית שעלולה לגרום לו ולאחרים לעבור על ההלכה , זו אחריות

        הערה כללית בנוגע לצניעות במקום העבודה. 
        לצערנו הרב , כתוצאה מהמצב הכלכלי הקשה , רוב האנשים נאלצים לעבוד שעות רבות. היום הארוך והעניין המקצועי המשותף שבין העובדים , עלולים להביא למצב שבו הקשר עם בן אנשי הצוות או נשות הצוות הופך להיות הרבה יותר עמוק ומשמעותי מאשר הקשר עם האשה בבית. יש גברים שנמצאים בעבודה יותר זמן מאשר בבית וזו בעיה ידועה , שראוי להיזהר ממנה , לפעמים כדאי להוריד את מינון השעות ולדאוג להיות עסוק בעבודה ולא בפלרטוטים מיותרים. 

        ממה הכי חשוב להיזהר?
        עניין הצניעות הוא אכן עניין חשוב , אבל אף אחד לא מצפה להחזיר בתשובה את כל העובדים , הרי ברור לנו שאנחנו לא יכולים להכריח עובדים "חילוניים" להתלבש ע"פ אמות המידה המוסריות שלנו , בטח ובטח שלא ע"פ ההלכה. הבסיס למערכת יחסים טובה וראויה במקום העבודה היא הצניעות. הרבה אנשים חושבים שצניעות זה רק לבוש וזה ממש לא נכון , צניעות היא מושג כללי הכולל בתוכו מרחב גדול של דרכי הנהגה. ההלכות הקשורות לצניעות הם רק חלק קטן , ההתנהגות היא החלק החשוב ביותר.
        בן תורה צריך להתנהג כבן תורה , לא לזרום יותר מדיי ולפלרטט יותר מדיי , להציב לעצמו גבולות ברורים ולדמיין תמיד שהרב שלו עובד איתו (האם הרב שלך היה נוהג כך?) גם בת מלך צריכה לשמור על גדרי הצניעות בהתנהלות שלה , מעבר ללבוש , היא צריכה לדעת לא לזרום עם העובדים , יש בנות שלא זורמות בעבודה אבל בהתכתבויות עם העובדים הן מרשות לעצמן לזרום , לדבר חופשי , להשתמש בסלנגים וכינויי חיבה וזו טעות איומה שגורמת לבעיות רבות ולפתיחות אסורה שמובילה למעשים אסורים ר"ל.

        שאלות נוספות שעשויות לעניין אותך.
        1) אני לא רוצה שבעלי יעבוד עם נשים.
        2) חוסר צניעות בעבודה , לעזוב או להישאר?

        לסיכום: אם בעלך אדם חכם , שיבקש ממישהו אחר שיארגן את זה ולא יקח על הגב שלו אחריות להכשלת הרבים. אלא אם כן בעלך יודע בוודאות שאפשר לארגן יום גיבוש בצורה צנועה ומכובדת. תגידי לבעלך שיחשוב שגם הרב שלו משתתף ביום גיבוש הזה ואז הוא ידאג לשמור על כל גדרי הצניעות , אם גדרי הצניעות לא נשמרים , גם אם תאשרי לו להשתתף , הרי שמדובר בעוון חמור ובחילול ה' גדול מאוד , שלא ילך.


        .

        תגיות:
        יום כיף ימי גיבוש עבודה מעורבת גברים ונשים לארגן יום גיבוש יום גיבוש לעובדים ים וסירה לבוש שאינו צנוע בגדי ים לגרום לחטא גדרי הצניעות צניעות במקום העבודה צניעות בעבודה
        חדשות אורלנוער
        • שובבים
         ביום שלישי הקרוב יד אדר תתקיים סעודת פורים באולמי ויגו הקהל מוזמן
        • שיעורי הרבנית
         שיעורי הרבנית מיטל מתקיימים בימי ראשון בבית הכנסת תפארת אחים. בימי שני בבית ספר אור לציון בשעה 20:30 לבנות בלבד בימי שני מתקיימים השיעורים בבית ספר אור לציון, חנייה בשפע
        • שיעורים קרובים
         בימי שלישי וחמישי בבית כנסת תפארת אחים רחוב שדרות מנחם רפאל 1 בשעה 21:00 קבלת קהל החל משעה 20:00 בתיאום מראש בווטסאפ: 0504106657 באותו יום.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלחו הודעה למספר: 0504106657 עם השם שלכם ובקשו להצטרף
        • מעוניינים להפיץ?
         כל מי שמעוניין לעזור בהפצה של סרטונים או בעריכה של סרטונים שיצור איתנו קשר ונשלב אותו במפעל זיכוי הרבים.
        • שיחה עם הרב
         קבלת קהל בימי שלישי וחמישי בין השעות 20:00 ל-21:00
        • שיעורי הרב
         ימי שלישי - ליקוטי מוהר"ן + המורי ימי חמישי - תניא + בן איש חי

        מדור פרסומי

        זמני היום

        סקר