התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        מתביישת ממש - מעולם לא נגעו בי איך אתחתן?

        מספר סידורי: 129202
        שאלה:
        שלום כבוד הרב, אני כותבת לך מכתב זה כי אולי תוכל לעזור לי ולתת לי טיפים שיעזרו לי... אני בחורה בת 20, שנמצאת כרגע בתהליכים לחזרה בתשובה... למזלי בנות דודות שלי חזרו בתשובה לפני כמה שנים והן אלו שהכניסו גם אותי לעולם הזה ונתנו לי להבין מה באמת אני רוצה, ולמה אני באמת צריכה לשאוף בעולם הזה.. תמיד הייתי קרובה לה', ותמיד שמרתי נגיעה, הייתי מדברת עם בחורים בתקופת הבית ספר והלימודים אבל לעולם לא היה מצב של נגיעה ח"ו או דברים כאלה..שמירת נגיעה לחלוטין! הסיבה שאני פונה אלייך היא שאני מרגישה שיש לי בעיה, שאני מאוד ביישנית מול גברים.. אם זה ידיד שאני מכירה אין לי בעיה, אבל הרבה פעמים הציעו לי לצאת לשידוך ולא יצאתי כי פשוט חששתי מהמפגש, כי אני נכנסת ממש לחרדות.. ואני מרגישה שאני כבר בשלה לנישואים ולחיי משפחה וקדושה יחד עם החצי שלי בעזרת ה' . אבל אני מרגישה שאני כל כך ביישנית וכל כך חרדתית שאני לא יצליח לעולם.. אני לא רוצה חס וחלילה להשוויץ או משהו כזה.. אבל אני באמת מרגישה שאני יכולה להיות אישה מדהימה! אני עוזרת לכולם, ומתרחקת מכל אדם שרוצה או עושה למישהו רע. אני תמיד מנסה לעשות לכולם טוב, ולהשפיע על כולם לטובה, לזכות את כולם.. אבל אני מרגישה שכשזה מגיע אלי אני פשוט משתתקת, דבר שלא מתאים לי כי אני בחורה חייכנית שאוהבת לצחוק, אוהבת לספר ולשתף.. ואני רוצה להיות ככה גם מול השידוך שלי בעזרת ה'.. ולא להיות בשקט, ונבוכה.. יש לי גם פחד במה מול אנשים שאני לא מכירה.. ואולי בכלל בעייה בביטחון העצמי.. בבקשה תן לי עצות איך אני יכולה להיות עצמי מול אנשים שאני לא מכירה והכי חשוב, להיות עצמי מול בחורים. זה הרצון הכי גדול שלי... מעבר לכך אני רוצה לומר שהדבר שהכי מכשיל אותי, זה לשון הרע, ביום יום אני נמצאת בסביבת אנשים שלא מבינים את המושג לשון הרע וכל מה שהם מדברים זה רק לשון הרע, והם לא מבינים את החומרה שבדבר.. ולפעמים אני נגררת גם לאותם שיחות... ובדיעבד אחרי זה אני רוצה לבכות ! גם אם מה שאמרתי זה לא היה נורא כל כך.. אבל בשבילי זה כן! אני יודעת את החומרה של לשון הרע.. האם תוכל לעזור לי ולתת לי טיפים איך למנוע זאת בזמן אמת? אני לא רוצה לחשוף את עצמי אך שלחתי לך הודעה בצור קשר בנוגע לעוד משהו נורא חשוב עבורי. תודה רבה!!!!


        תשובה:
        אחותי היקרה.

        א) העובדה שאת ביישנית רק מעידה על נשמתך האצילה.
        ב) לדעתי את עדיין לא מוכנה לשידוכים , רק עכשיו חזרת בתשובה.
        ג) את צריכה לעלות למדרשה שנה שלימה כדי לקבל כלים להקים בית.
        ד) חברות שלך מאוד משפיעות עליך: "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה"
        ה) ברגע שתכירי בחור הגון , בפגישות הראשונות אולי תתביישי אבל אח"כ לא.
        ו) אין פתרון קסם ללשון הרע , רק להתרחק ממקומות שמדברים בהם לשון הרע
        ז) אני חושב שכדאי שתבלי יותר עם הדודות שלך ולא עם החברות המקולקלות
        ח) אני לא מבין מי מציע לך לצאת לשידוכים כשאת רק בתחילת דרכך בתשובה?
        ט) אני מבין את החרדות והפחדים שלך , לדעתי זה משהו שיעבור לך בהמשך.
        י) במידה והחרדות לא יעברו , אפשר תמיד לשלוח אותך לטיפול מקצועי בנושא.
        יא) לפני שתתחתני , תבואי לשיעור אחד אצל אשתי היא תסדר אותך לגמריי.
        יב) אולי כדאי שתבואי למדרשת תפארת בנות שבת אחת ותטעמי טעם אחר.        הערה: תצפי בשני השיעורים האחרונים שעלו לאתר , הם יועילו לך מאוד כדי ללמוד ולהבין הרבה דברים על העולם הזה ועל בינו לבינה (פרשת וירא ופרשת חיי שרה)

        לסיכום: אם יש לך מצב לעלות למדרשה , תעשי את זה בכל מצב , אם לא אז לפחות תלכי לשיעורי תורה באיזור מגורייך בקביעות כדי לקבל כלים לבנות בית טוב בית הגון ונאמן והכי חשוב , כדי לדעת מה מותר ומה אסור , תלמדי הרבה הלכות כדי שתדעי איך לנהל בית יהודי , בנוגע ל-"להיות עצמך" את בסדר גמור , בת מלך צריכה להיות צנועה וביישנית , לא חרדתית אבל ביישנית בהחלט , החרדה תעבור לך בהמשך , כל המחשבות שמציפות אותך כרגע יתבהרו עם הזמן כשתביני שלחיות בזוגיות זה לא דבר שצריך לגרום לך פחד,אלא להעניק לך אושר ושמחה.

        נ.ב - להבא תשתדלי לכתוב מכתב קצר וקולע , אני בד"כ לא עונה על מכתבים ארוכים כאלה , אבל זה היה נושא חשוב אז הקדשתי זמן , מקווה שהועלתי לך.        תגיות:
        לא נגעו בי חרדתית חרדות עוזרת לכולם בת מלך צנועה צנועה וביישנית לצאת לשידוכים לא מוכנה לשידוכים לעלות למדרשה
        חדשות אורלנוער
        • שובבים
         ביום שלישי הקרוב יד אדר תתקיים סעודת פורים באולמי ויגו הקהל מוזמן
        • שיעורי הרבנית
         שיעורי הרבנית מיטל מתקיימים בימי ראשון בבית הכנסת תפארת אחים. בימי שני בבית ספר אור לציון בשעה 20:30 לבנות בלבד בימי שני מתקיימים השיעורים בבית ספר אור לציון, חנייה בשפע
        • שיעורים קרובים
         בימי שלישי וחמישי בבית כנסת תפארת אחים רחוב שדרות מנחם רפאל 1 בשעה 21:00 קבלת קהל החל משעה 20:00 בתיאום מראש בווטסאפ: 0504106657 באותו יום.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלחו הודעה למספר: 0504106657 עם השם שלכם ובקשו להצטרף
        • מעוניינים להפיץ?
         כל מי שמעוניין לעזור בהפצה של סרטונים או בעריכה של סרטונים שיצור איתנו קשר ונשלב אותו במפעל זיכוי הרבים.
        • שיחה עם הרב
         קבלת קהל בימי שלישי וחמישי בין השעות 20:00 ל-21:00
        • שיעורי הרב
         ימי שלישי - ליקוטי מוהר"ן + המורי ימי חמישי - תניא + בן איש חי

        מדור פרסומי

        זמני היום

        סקר