התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        זוגיות - רגע לפני גירושין מגבר אלים פיזית מילולית ומינית

        מספר סידורי: 129486
        שאלה:
        שלום הרב, לצערי הייתי נשואה לבחור אלים שנה וארבעה חודשים כרגע אנחנו פרודים למעלה מחצי שנה ועומדים להתגרש ממש בקרוב.(אנחנו ללא ילדים)
        הסיבה שאני רוצה להתגרש היא העובדה שהבחור היה ממש אלים כלפיי גם מבחינה פיזית וגם מבחינה מילולית (ואפילו בדברים שהצניעות יפה להם..) חוץ מזה לא יכולתי לסבול את הקללות שלו. הוא פגע בי נורא ורוב ההתנהגויות היו באות בגלל כעס עצבים וקמצנות. השאלה שלי איך אני מוציאה אותו מהראש שלי?!?!


        תשובה:
        שלום וברכה.

        א) הצטערתי לשמוע שהחלטתם להתגרש , זה ממש מצער אבל אני מבין אותך
        ב) כל המגרש אשתו הראשונה אפילו מזבח מוריד עליו דמעות (סנהדרין כב.)
        ג) אני מקווה שניסיתם לעשות הכל כדי להציל את הזוגיות ולא וויתרתם בקלות
        ד) מזה נלמד כמה קשה מידת הכעס וכמה צריך להיזהר מגבר שהוא כעסן ה' ישמור.
        ה) רק התורה מסוגלת לעדן את מידת הכעס , אבל מה שווה תורה בלי מידות טובות?
        ו) צרות לא נעלמות צרות רק מתחלפות בצרות גדולות יותר , חייבים להרבות בתפילה
        ז) כדי להוציא בחור ישן מהראש צריך להכיר בחור חדש: "וישן מפני חדש תוציאו"
        ח) אני לא מכיר אתכם מקרוב ולכן איני יודע אם שייך להתגרש או אולי לקבל הדרכה
        ט) לחצי כאן לקריאת שאלות ותשובות נוספות בנושא שלום בית - אוסף שאלות

        עצה טובה מניסיון אישי
        היה אצלנו זוג שהבעל היה ממש אלים , פחדנו מאוד על האשה שהייתה עדינה ושברירית ואמרנו לבעל בצורה הכי ברורה שאם הוא מרים עליה יד אפילו בצחוק אנחנו מדווחים עליו לגורמים המוסמכים ועושים הכל כדי לפרק את החבילה , הוא הבין את המסר הדק היטב. כמובן שדאגנו שהוא יקבל עזרה נפשית ועזרה רוחנית , דאגנו שילך לטיפול מקצועי ובד בבד דאגנו שיקבע עיתים לתורה במקומות טובים בחברה טובה. היום עברו כבר 4 שנים והם נשואים באושר , הוא לא מרים עליה ידיים ברוך ה' והוא הפך להיות אדם אחר. לכן לא בכל מקרה צריך לקבל החלטות פזיזות. גירושין הם בריחה מהתמודדות , צריך לעשות הכל כדי לנסות להציל את הזוגיות , במיוחד אם יש ילדים. אבל אם אין ילדים והבעל ממש אלים ולא מוכן לטפל בעצמו והתורה לא ממש מעדנת אותו אז הוא לא באמת לומד ובלי טיפול אין טעם להמשיך , שימשיך עם עצמו.

        איך אני מוציאה אותו מהראש?
        כתוב: "וישן מפני חדש תוציאו" רק כשתצליחי להקים בית חדש ותכירי בן תורה אמיתי
        תראי שתשכחי בקלות את הבחור הראשון , לשכוח לגמריי אי אפשר כי מובא בזוה"ק "אין אשה כורתת ברית אלא למי שעשאה כלי" והיות והוא היה הראשון שלך יהיה לך קשה מאוד לשכוח אותו לגמריי , אבל אם הוא היה אלים והתנהג בצורה שכזאת , אני מניח שלא יהיה קשה להדחיק את הזכרונות הלא נעימים ולהחליפם בזכרונות חדשים.

        צרות לא נעלמות צרות רק מתחלפות.
        שמעתי פעם מוסר מאוד יפה מהרב פנחס אבוחצירא (הבן של בבא אלעזר זצוק"ל)
        הוא סיפר שאבא שלו היה מקבל קהל רב עד השעות הקטנות וכמעט לכולם היו צרות והיה מדובר במקרים קשים , פעם הוא שמע את אביו (בבא אלעזר זצוק"ל) מתבטא כך: "צרות לא נעלמות , צרות רק מתחלפות בצרות קשות יותר" , כשה' יתברך מביא על האדם צרה , הוא בסך הכל רוצה שהאדם יתקשר איתו , יתפלל אליו וכשאדם מחפש פתרונות קלים להעלים את הצרה בצורה מהירה ולהתעלם מהמסר שה' שולח , אז ה' מעלים לו את הצרה ומחליף לו אותה בצרה גדולה יותר. לכן הדרך היחידה להיפטר מהצרה , היא להרבות בתפילה לה' , לדבר עם ה' , לנסות להבין מה רצון ה' בכל דבר.
        במקרה שלך , היות ומדובר בגבר אלים שכל היום מרים ידיים ומקלל , אני יכול להבין, אבל אל תחשבי שכשתתחתני שוב יבוא האביר על הסוס הלבן , תרבי בתפילות ותעשי תשובה כדי שתהיי ראויה לגבר ירא שמים.

        לסיכום: פעם כשיצאתי לשידוכים , אמר לי רב גדול , "מה שאתה זה מה שתקבל" ככל שתעבוד על המידות שלך ותקדש את עצמך , תקבל בת זוג מקודשת שעבדה על המידות שלה , אם ה' מזמן לך בת זוג ברמה מידותית נמוכה , סימן שזו המדרגה שלך, או שלזה אתה ראוי וחשוב שתתחזק ותרבה בתפילה. ואני אומר לך בת מלך יקרה, למרות שעברת תקופה לא פשוטה בחייך , הגיע הזמן להיות בקשר קצת יותר רציף עם ה' , תדברי איתו , תתפללי ותבקשי בחור הגון , אומר רבי נתן , אם אדם לא מקבל מה שהוא רוצה , או שהוא לא התפלל בכלל או שהוא לא התפלל מספיק , תתפללי חזק !

        נ.ב - תשאירי לי את השם שלך במדור ביקשת קיבלת שבאתר ואתפלל עליך שתזכי לחתן הגון וירא שמים (רק אחרי שתתגרשי כמובן כדת משה וישראל) ואני מאמין שבע"ה יהיו לך בשורות טובות , אני מצטער שנאלצת לסבול כך , אבל אני מקווה שתעשי תשובה והכל יבוא על מקומו בשלום , נסתרות דרכי ה' , נקווה לטוב בת מלך יקרה.


        .
        תגיות:
        גירושין אלימות אלים פיזית אלים מילולית הקללות שלו כעס עצבים ללא ילדים עומדים להתגרש קמצנות המגרש את אשתו הראשונה שלום בית מידות טובות
        חדשות אורלנוער
        • שובבים
         ביום שלישי הקרוב יד אדר תתקיים סעודת פורים באולמי ויגו הקהל מוזמן
        • שיעורי הרבנית
         שיעורי הרבנית מיטל מתקיימים בימי ראשון בבית הכנסת תפארת אחים. בימי שני בבית ספר אור לציון בשעה 20:30 לבנות בלבד בימי שני מתקיימים השיעורים בבית ספר אור לציון, חנייה בשפע
        • שיעורים קרובים
         בימי שלישי וחמישי בבית כנסת תפארת אחים רחוב שדרות מנחם רפאל 1 בשעה 21:00 קבלת קהל החל משעה 20:00 בתיאום מראש בווטסאפ: 0504106657 באותו יום.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלחו הודעה למספר: 0504106657 עם השם שלכם ובקשו להצטרף
        • מעוניינים להפיץ?
         כל מי שמעוניין לעזור בהפצה של סרטונים או בעריכה של סרטונים שיצור איתנו קשר ונשלב אותו במפעל זיכוי הרבים.
        • שיחה עם הרב
         קבלת קהל בימי שלישי וחמישי בין השעות 20:00 ל-21:00
        • שיעורי הרב
         ימי שלישי - ליקוטי מוהר"ן + המורי ימי חמישי - תניא + בן איש חי

        מדור פרסומי

        זמני היום

        סקר