התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        אני ובן הזוג שלי לא מסוגלים לשמור נגיעה ואנחנו בחיים לא ניפרד

        מספר סידורי: 129992
        שאלה:
        כבוד הרב שלום,
        אנחנו צריכים עזרה באמת דחופה, אנחנו זוג כבר שנה ב"ה, שנינו בכיתה י"ב ושנה הבאה בעז"ה מתכוונים לעלות לישיבה/מדרשה, אנחנו מתחזקים ביחד בהרצאות ושיעורי תורה.
        הרב קשה לנו אנחנו לא יכולים אחד בלי השני אפילו לרגע, ואנחנו כל פעם מחדש מנסים לשמור נגיעה, ולא מצליחים ועוד פעם מנסים בכל דרך אפשרית ואין זה פשוט לא מצליח, הקשר שלנו הוא דמויי של זוג נשויי ולכן הקושי, ואנחנו עוברים ייסורים וקשיים ואנחנו לא רוצים לוותר אחד על השני בחיייים, מצידנו להתחתן עכשיו!
        כבוד הרב בבקשה תבין לליבנו ואל תשפוט אותנו בחומרה, בסך הכל אנחנו רוצים בית כשר ונאמן


        תשובה:

        אחותי היקרה.
        הדברים שאת כותבת נוגעים ללב , אבל מי שיש לו קצת ניסיון מבין שאת עדיין ילדה קטנה, את ממש לא יודעת מה החיים מזמנים לך , כל ההתלהבות שלפני החתונה נעלמת כשלא חיים ע"פ ההלכה , "אנחנו לא רוצים לוותר אחד על השני בחיייייים" חחח , אם היית יודעת כמה זוגות אמרו את זה לפני החתונה ונפגשו ברבנות אחרי החתונה היית בוכה. היום כל זוג שני שלישי מתגרש , המצב על הפנים , אם לא שומרים על גדרי ההלכה , מאבדים את הבית מאבדים את הרגש ולפעמים גם מאבדים אחד את השני , לא חבל? תשמרי על עצמך.

        התייחסות נקודתית.
        א) אני מאוד מעריך את הכנות שלך
        ב) לצערי הרב אין שום היתר ע"פ התורה לקשר כזה
        ג) אני מבין את הקושי שיש לכם , המגע קישר ביניכם וסינוור אתכם
        ד) חשוב שתביני שברגעים אלה אתם הורסים לעצמכם את הצ'אנס לבית יציב
        ה) אני לא יכול לשפוט אותך כי בגיל שלך התנהגתי בדיוק כמוך, אבל היו לזה השלכות
        ו) היום אחרי ניסיון רב אני אומר לך באמת מעומק הלב , אל תעשי את הטעות שאני עשיתי

        איבדנו את הבושה
        ההבדל בין יהודיה כשרה לגויה , היא העובדה שיהודיה שומרת על כבודה וצניעותה הרבה יותר , כי יהודים הם "ביישנים, רחמנים, וגומלי חסדים". העובדה שחלק גדול מאיתנו איבד את הבושה ואת הרחמים נגרמה רק בגלל הפריצות הגואה בדורות האחרונים ובגלל שהתרחקנו מהתורה, ככל שנהיה קרובים יותר לתורה נזכה להיות מתוקנים במידות, ברגע שאנחנו מתרחקים מהתורה, אנחנו מאבדים את הקדושה, את הבושה ואת הרחמים ח"ו.

        הניסיון מוכיח ש...
        1) כשלא חיים ע"פ ההלכה אחרי שמתחתנים הרגש דועך
        2) הרבה פעמים אחרי החתונה מבינים את ההשלכות של חטאי הנעורים.
        3) מי שבוגד במלך מלכי המלכים סופו שיבגוד גם באשתו במהלך החיים ח"ו
        4) גבר שעובר על איסורים חמורים מעין אלה סופו להיכשל באיסורים נוספים...
        5) עבירה גוררת עבירה , זה מתחיל במגע וממשיך בשקרים ובגידות לא חבל?
        6) עדיף לך להתאפק עכשיו ולעצור את זה , במקום להיות גרושה עם שני ילדים בבית
        7) ככל שהזמן עובר מתמכרים למגע וקשה לעצור - כנסי לכאן ותביני: "מכורים למגע"
        8) בחורות חכמות לומדות מטעויות של אחרים , חכמות פחות לומדות מהטעויות של עצמן

        כשפוגמים ביסוד הבית מתפרק.
        אחותי היקרה , אני מתעסק עם זוגות נשואים כבר כמה שנים , מייעץ , עוזר , מכוון , מדריך, חז"ל לא סתם מזהירים אותנו , הניסיון מוכיח ומגלה שרוב הזוגות שלא שמרו נגיעה לפני החתונה , סבלו מבעיות תקשורת ומצער גדול אחרי החתונה. היסוד של הקשר הוא כמו יסוד של בניין , ככל שהוא חזק יותר ויציב יותר , אפשר לבנות עליו בניין גבוה יותר ויציב יותר , אבל אם עכשיו בתחילת הקשר שלכם , בזמן שבו אתם בונים יסוד לקשר , אתם נופלים במחשבה , דיבור ומעשה , אין לי ספק קל שבקלים שאתם הורסים לעצמכם כל חלקה טובה
        אני תמיד אומר את זה לתלמידים שלי, מי ששומע לי קוצר את הפירות אח"כ, מי שלא שומע בא אלי רק כשהבית עומד להתפרק , רגע לפני גירושים.

        אבל אנחנו מאוהבים !!!!!!
        יכול להיות שיש ביניכם מעט אהבה, אבל מה שמוביל אתכם היא בעיקר התאווה , ברגע שהקשר שלכם "נגוע" (תרתי משמע) את לא יכולה לדעת אם את אוהבת או חושקת , כי את "נגועה" בדבר , יש לך אינטרסים נוספים , גם לבן הזוג שלך יש אינטרסים נוספים , אם הוא היה אדם ירא שמים ששומע להלכה ומכבד את גדולי ישראל ולא נכנע ליצרו ולתאוותו , הייתי אומר לך: "ברכה והצלחה" אבל אם אינו מסוגל להתאפק , קחי בחשבון שגם אחרי החתונה הוא לא יהיה מסוגל להתאפק , עכשיו נעים לך וטוב לך ולכן את "מאוהבת" בו.. אבל אחרי החתונה כשהוא יעבור על ההלכה ויגע בנשים אחרות (כשתריבו ותעצבני אותו) זה ממש לא יהיה נעים, וגם אם תנסי לומר לו: "אסור" , "ע"פ ההלכה אסור" , הוא לא יקבל ממך שום דבר, כי את בעצמך רמסת את ההלכה לפני שהתחתנתם, מה קרה פתאום ההלכה חשובה?

        לסיכום: האמת אני בכלל חושב שיש סיכוי סביר שהוא יעזוב אותך ותיפרדו בהמשך , הניסיון מוכיח שברגע שגבר מקבל מאשה מה שהוא רוצה , הוא מחפש אטרקציות חדשות , ריגושים חדשים , גברים בד"כ מתחתנים עם בנות ששומרות על עצמן , או איך שקוראים לזה בשפת הבחורים: "הקשות להשגה" , "השמורות". אני לא שולל מכל וכל את האפשרות שתתחתנו , אני פשוט יודע שהרבה פעמים , נמאס לגבר , הוא מאבד עניין , מתחילות מריבות והקשר מתמוסס , חבל לי עליך , את נשמעת בחורה טובה.  
        ניכר שהמגע ביניכם הרס כל סיכוי סביר לשמור על שפיות רוחנית , לצערי הרב ההחלטה היא רק שלך , אם תהיי מוכנה לקחת את הסיכון שיהיה בהצלחה , אני חושב ששניכם עושים טעות גדולה שיהיו לה השלכות לא פשוטות בעתיד , הלוואי שאני טועה , המון הצלחה.        .

        תגיות:
        בחיים לא ניפרד לא מסוגלים לשמור נגיעה שמירת נגיעה ביישנים רחמנים וגומלי חסדים חטאי הנעורים איסורים חמורים הרגש דועך בוגד בגידה בוגדים מאבדים את הקדושה
        חדשות אורלנוער
        • שובבים
         ביום שלישי הקרוב יד אדר תתקיים סעודת פורים באולמי ויגו הקהל מוזמן
        • שיעורי הרבנית
         שיעורי הרבנית מיטל מתקיימים בימי ראשון בבית הכנסת תפארת אחים. בימי שני בבית ספר אור לציון בשעה 20:30 לבנות בלבד בימי שני מתקיימים השיעורים בבית ספר אור לציון, חנייה בשפע
        • שיעורים קרובים
         בימי שלישי וחמישי בבית כנסת תפארת אחים רחוב שדרות מנחם רפאל 1 בשעה 21:00 קבלת קהל החל משעה 20:00 בתיאום מראש בווטסאפ: 0504106657 באותו יום.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלחו הודעה למספר: 0504106657 עם השם שלכם ובקשו להצטרף
        • מעוניינים להפיץ?
         כל מי שמעוניין לעזור בהפצה של סרטונים או בעריכה של סרטונים שיצור איתנו קשר ונשלב אותו במפעל זיכוי הרבים.
        • שיחה עם הרב
         קבלת קהל בימי שלישי וחמישי בין השעות 20:00 ל-21:00
        • שיעורי הרב
         ימי שלישי - ליקוטי מוהר"ן + המורי ימי חמישי - תניא + בן איש חי

        מדור פרסומי

        זמני היום

        סקר