התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        תפילה תקועה - אני ממש רוצה להתפלל אבל ממש קשה לי

        מספר סידורי: 130042
        שאלה:
        שלום לכבוד הרב רביד, למעלה משנה יש לי קשיים בהגיית התפילה, בשחרית , במנחה , בברכת המזון , בתהילים ובקריאת שמע של המיטה. זה מתבטא בכך שאני מתפללת בקול, חוזרת על מילים כמה פעמים וזה לוקח לי המון זמן.. אני מאוד רוצה להתפלל אבל ממש קשה לי, זה לא היה ככה רק בתקופה האחרונה זה התחיל. לכבוד הרב יש עצה מה לעשות? תודה מראש.


        תשובה:
        אחותי היקרה, חשוב מאוד לזהות את הסיבה או הסיבות העשויות להסביר את התופעה, לאחר שמאבחנים מה גורם לתופעה, יש צורך לבנות תכנית טיפולית תואמת. צריך לברר שאין לך ליקויים בראייה ו\או ליקויים בשמיעה, לעניו"ד כדאי שתפני לקלינאית תקשורת ובע"ה כשתטפלי בבעיות הנ"ל זה יכשיר את הקרקע לקריאה רהוטה והבנה טובה יותר.

        מבחינה רוחנית , כשתפילתו של אדם שגורה בפיו סימן טוב לו , כשתפילתו של אדם אינה שגורה בפיו או שהוא טועה בתפילה , במיוחד אם הוא שליח ציבור , הרי שסימן רע הוא כפי שכבר למדנו במסכת ברכות בפרק ה' במשנה ה'.

        המתפלל וטעה, סימן רע לו. ואם שליח ציבור הוא, סימן רע לשולחיו, מפני ששלוחו של אדם כמותו. אמרו עליו על רבי חנינא בן דוסא שהיה מתפלל על החולים ואומר, זה חי וזה מת. אמרו לו מניין אתה יודע? אמר להם, אם שגורה תפילתי בפי , יודע אני שהוא מקובל..."

        המוח האנושי.
        קראתי מאמר יפה על המוח האנושי , שם מובא שבמוח האנושי יש שתי אונות  האונה השמאלית, שמתמחה בעיבוד שפה ולשון וביכולות האנליטיות, והאונה הימנית, שקשורה לאינטואיציה, תפיסת המרחב וכו'. כשאדם מצליח להרגיע את המחשבות שלו ולהשתיק את הדיבור זה מאפשר לו לפעול בצורה נכונה ולתפקד הרבה יותר טוב בתפילה.
        אולי זו הסיבה שחסידים הראשונים היו שוהים שעה אחת ומתפללים כדי שיכוונו לבם למקום
        בכל אופן יש במוח מנגנון, שאחראי להקצות את כל משאבי הגוף לתפקוד ולביצוע משימות.
        כל ליקוי , בהקצאת המשאבים או חלוקת המשאבים מהווה פגיעה במנגנון ויש לזה השלכות תפקודיות. יש לקות על רקע אורגני ויש לקות על רקע רגשי. חשוב לברר אם הלקות שלך היא על רקע אורגני או רגשי.
        (מצבי רוח, לחץ, דיכאון, בעיות שינה, חרדה וכו')

        לסיכום: כדאי מאוד שתאבחני את הבעיה בצורה מקצועית ובלי קשר אם את רוצה להצליח להתרכז בתפילה כראוי ולהתפלל בצורה קולחת , כדאי שתתפללי מתוך יישוב הדעת, אל תתפללי ישר , לפני שאת נכנסת לתפילה , תעצרי כמה רגעים ותחשבי על מהות התפילה. הרבה נערים שייעצנו להם עשו כך והתפילה שלהם השתנתה מקצה לקצה, הלוואי שזה יועיל גם במקרה שלך. (אלא אם כן מדובר בבעיה אורגנית ואז כדאי לקבל ייעוץ ועזרה מקצועית, הלוואי שהייתי יכול לעזור יותר)
        .
        תגיות:
        קשיים בהגיית התפילה קלינאית תקשורת תכנית טיפולית ליקויים בראייה ליקויים בשמיעה קריאה רהוטה שגורה בפיו סימן רע לו המוח האנושי האונה השמאלית האונה הימנית רקע רגשי רקע אורגני יישוב הדעת
        חדשות אורלנוער
        • שובבים
         ביום שלישי הקרוב יד אדר תתקיים סעודת פורים באולמי ויגו הקהל מוזמן
        • שיעורי הרבנית
         שיעורי הרבנית מיטל מתקיימים בימי ראשון בבית הכנסת תפארת אחים. בימי שני בבית ספר אור לציון בשעה 20:30 לבנות בלבד בימי שני מתקיימים השיעורים בבית ספר אור לציון, חנייה בשפע
        • שיעורים קרובים
         בימי שלישי וחמישי בבית כנסת תפארת אחים רחוב שדרות מנחם רפאל 1 בשעה 21:00 קבלת קהל החל משעה 20:00 בתיאום מראש בווטסאפ: 0504106657 באותו יום.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלחו הודעה למספר: 0504106657 עם השם שלכם ובקשו להצטרף
        • מעוניינים להפיץ?
         כל מי שמעוניין לעזור בהפצה של סרטונים או בעריכה של סרטונים שיצור איתנו קשר ונשלב אותו במפעל זיכוי הרבים.
        • שיחה עם הרב
         קבלת קהל בימי שלישי וחמישי בין השעות 20:00 ל-21:00
        • שיעורי הרב
         ימי שלישי - ליקוטי מוהר"ן + המורי ימי חמישי - תניא + בן איש חי

        מדור פרסומי

        זמני היום

        סקר