התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        שלום בית - אשתי לא מוכנה לטבול במקווה כי זה רחוק לה

        מספר סידורי: 130676
        שאלה:
        שלום כבוד הרב, מפאת המצב הכלכלי מכרנו את הרכבים שלנו, אשתי תמיד שמרה על טהרת המשפחה, אבל עכשיו כשאין רכב היא הפסיקה ללכת למקווה
        היא טוענת שזה רחוק לה, ואני לא יודע מה לעשות מבחינת יחסי האישות בינינו? ניתן לקיים יחסים בלי מקווה, כמובן לאחר שהסתיימה תקופת המחזור? מה לעשות? אני מפחד על השלום בית אני כל הזמן מבקש מבורא עולם שיעזור לי, אני חייב עזרה.


        תשובה:
        אחי היקר.

        א) אסור לך לגעת באשתך כל זמן שלא טבלה במקווה
        ב) השלום בית שלך חשוב מאוד אבל העולם הבא שלך לא פחות חשוב
        ג) גבר שמקיים יחסים עם אשתו מבלי שהלכה למקווה , מאבד את העולם הבא שלו
        ד) למקווה לא הולכים רק אחרי שהסתיים המחזור , צריך לחכות שבעה נקיים כהלכה
        ה) מצידי תזמין לה מונית הלוך חזור ואל תאבד את העולם הבא שלך חס וחלילה.
        ו) אין שום היתר לגבר להיות עם אשתו בלי מקווה , גם אם תרחץ כל גופה.
        ז) הבעיה הנוספת היא שאין לאשתך מושג מה היא גורמת לעצמה
        ח) אם אשתך הייתה יודעת מה זה מקווה הייתה מתרגשת מאד
        ט) נסה לקרב את אשתך בדרכי נועם , בחום ואהבה כראוי
        י) אם שום דבר לא עוזר והיא מתעקשת תפנה לדיין

        אספר לך שני סיפורים כדי שתבין מה זה מקווה.

        סיפור ראשון - הבעל בא בחלום לקלל את אשתו.
        מעשה באשה שנפטר בעלה בקיצור ימים , כעבור כמה חודשים בעלה התגלה אליה בחלום וניסה לחנוק אותה ולהטביע אותה בתוך בריכת מים, היא קמה בבהלה ולא ידעה מה לעשות , כך חזר החלום שוב ושוב ובעלה המנוח לא נתן לה מנוחה , הלכה להיוועץ עם הרב וסיפרה לו את החלום ומיד הבין הרב שגרמה לבעלה לאבד חלקו בעוה"ב. הוא שאל אותה אם היא הייתה שומרת טהרת המשפחה , והיא ענתה שלא!  היא הייתה משקרת על בעלה , עושה כאילו הולכת לטבול ולא טובלת והוא חשב שהיא טובלת. הרב הורה לה דרך תשובה ואמר לה שרק אם הבנות שלה יקבלו לשמור כראוי כדת וכדין על טהרת המשפחה תהיה מנוחה לבעלה. ועשתה האשה את התיקון והסכימו הבנות לשמור טהרה והפסיק הנפטר להופיע בחלום.

        מעשה נוסף מובא בחז"ל על יהויכין המלך.
        נבוכדנצר היה מלך בבל , הוא שלט על כל העולם ביד קשה ואף אחד לא יכל לעצור אותו , הנצר האחרון לשושלת דוד היה יהויכין המלך. הנביא ירמיהו קלל אותו ואמר: "ארור יהיה בימיו" , בימיו תפסו נבוכדנצר והשליכו לבית הסוהר אז בזמנם בית הסוהר היה בור באדמה שאף אחד לא יוצא ממנו עד סוף ימיו. עמדו הסנהדרין ואמרו, אם ימות יהויכין לא תהיה המשכיות לדוד המלך...
        ישבו לטקס עצה איך להצילו...
        בסוף שלחו את המינקת של אשתו של נבוכדנצר שתשכנע את נבוכדנצר להכניס את אשתו של יהויכין לבור לכמה רגעים והנה לאחר שנכנסה , ראה נבוכדנצר שפרסה נידה. (ראתה טיפת דם קטנה) אמר לה יהויכין אסור לי להיות איתך כי עוון הנדה הוא עוון פלילי וחמור ביותר.

        אמרה לו אשתו והלא עד היום רשע היית ועשית עבירות איומות ונוראיות פתאום טיפת דם קטנה אחת מפריעה לך? ענה לה יהויכין , עשיתי תשובה ואיני חפץ לחזור בי יותר.
        אמרה לו לא נמצא עוד הזדמנות כזאת מה אתה עושה? לא הסכים יהויכין לבעול אותה והעלו אותה בחזרה מהבור. כל אנשי הסנהדרין בכו , כי מי יודע מתי תינתן להם הזדמנות נוספת להכניסה אם בכלל. בסופו של דבר בחסדי ה'  הם קיבלו הזדמנות נוספת להכניסה לפרק זמן קצר מאוד ומבעילה זו נולד להם בן צדיק שממנו נולד זרובבל בן שאלתיאל שעליו מספרת הגמרא במסכת סנהדרין שלעתיד לבוא ה' יאמר דרשה גדולה מאוד זרובבל בן שאלתיאל ויאמר קדיש וכל המתים יאמרו אמן ויקומו בתחיית המתים". וכל זה בזכות מה? בזכות מסירות הנפש שמסר יהויכין זקנו והתשובה שעשה.

        לסיכום: מהסיפור הנ"ל תלמד כמה חמורה טיפת דם אחת. תקבל על עצמך לקרב את אשתך בדרכי נועם , ללמד אותה ולהסביר על חשיבות המקווה , ואני מאמין באמונה שלימה שה' יתברך יתן לאשתך חכמה בינה ודעת להבין שהעולם הבא שלך ושלה תלויים בטהרת המשפחה. אם תרצה שאשתי תדבר איתה בטלפון אשתי תשמח, המון הצלחה אח יקר. אל תעיז לקיים איתה יחסים בלא מקווה. היא אסורה עליך עד שתטהר. עדיף לשלם כסף למונית בעולם הזה ולא לאבד את העולם הבא , אין דבר חשוב מזה.        .


        תגיות:
        לטבול במקווה לא מוכנה לטבול שלום בית
        חדשות אורלנוער
        • שובבים
         ביום שלישי הקרוב יד אדר תתקיים סעודת פורים באולמי ויגו הקהל מוזמן
        • שיעורי הרבנית
         שיעורי הרבנית מיטל מתקיימים בימי ראשון בבית הכנסת תפארת אחים. בימי שני בבית ספר אור לציון בשעה 20:30 לבנות בלבד בימי שני מתקיימים השיעורים בבית ספר אור לציון, חנייה בשפע
        • שיעורים קרובים
         בימי שלישי וחמישי בבית כנסת תפארת אחים רחוב שדרות מנחם רפאל 1 בשעה 21:00 קבלת קהל החל משעה 20:00 בתיאום מראש בווטסאפ: 0504106657 באותו יום.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלחו הודעה למספר: 0504106657 עם השם שלכם ובקשו להצטרף
        • מעוניינים להפיץ?
         כל מי שמעוניין לעזור בהפצה של סרטונים או בעריכה של סרטונים שיצור איתנו קשר ונשלב אותו במפעל זיכוי הרבים.
        • שיחה עם הרב
         קבלת קהל בימי שלישי וחמישי בין השעות 20:00 ל-21:00
        • שיעורי הרב
         ימי שלישי - ליקוטי מוהר"ן + המורי ימי חמישי - תניא + בן איש חי

        מדור פרסומי

        זמני היום

        סקר