התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        מעלת כיסוי הראש - מה מונע בעדי ללכת עם חצאיות וכיסוי ראש?

        מספר סידורי: 56556
        שאלה:
        שלום הרב רביד, יש נושא שממש כואב לי אני מגדירה את עצמי ככמעט דתיה, אני מתפללת, נוטלת ידיים, קוראת קריאת שמע, משתדלת מאוד בשמירת שבת, שומרת נגיעה מכולם. לפני כחצי שנה התחתנתי, ב"ה זכיתי שהריקודים בחתונתי היו בהפרדה! רק מה! לצערי אני לובשת מכנסיים ורק פעם בשבועיים אני שמה חצאית ובשבת גם כיסויי ראש. אני לא מבינה מה מונע בעדי לשים חצאיות וכיסויי ראש באופן קבוע?! חשוב לציין כי אני לא מתביישת מאיך הסביבה תגיב, אשמח אם תוכל לעזור. תודה


        תשובה:
        אחותי היקרה, בראש ובראשונה מזל טוב ואשריכם שזכיתם להתחתן בהפרדה מליאה, זו זכות שתעמוד לך ולבן הזוג שלך ותועיל לכם מאוד למחילת עוונות הנעורים. בנוגע לחצאיות הדברים ידועים וברורים ויהי רצון שתזכי לחזור בתשובה שלימה בנושא ולא לגלות את איברי גופך המוצנעים ולא ללבוש לבוש גברי ובטח ובטח שלא ללבוש מכנס שמבליט את פיסוק הרגל וגורם צער לשכינה הקדושה, כדאי מאוד להקפיד בנושא, במיוחד אם אין לך מניעות ואין שום דבר שמעקב אותך, בנוגע לכיסוי הראש, את לא ממש מקפידה כי את לא ממש מבינה את הזכות ואת המעלה של אשה שהולכת בכיסוי ראש. להלן מעט מאוד מהמעלות שבהן תזכי אם תכסי את ראשך.

        מעלת כיסוי ראש צנוע לאשה נשואה
        א. זוכה לבנים ת"ח כמובא במסכת יומא דף מז. - "שבעה בנים היו לה לקמחית..."
        ב. זוכה שתשרה שכינה בביתה "אמר רב ששת: שיער באשה ערוה" (ברכות כד')
        ג. נותנת כח לבעלה לא להיכשל בנשים אחרות. "מידה כנגד מידה"
        ד. זוכה ליראת שמים גדולה ותפילתה נשמעת ביותר - כי שכינה מצויה בביתה.
        ה. אם הייתה עקרה זוכה לפרי בטן , שנעשה הקב"ה שותף עמה (סיפורי צדיקים)
        ו. אשה שלא כיסתה את ראשה עשויה ליתן את הדין בעוה"ב (כפי שראינו בספרי חז"ל)

        כמה סיפורים שמענו וראינו אודות נשים עקרות שהדבר היחיד שהפריד בינן לבין פקידתן בזרע בר קיימא היה בסך הכל בד של כמה ס"מ, כמו כן נשים רבות ניצלו ממחלות ואסונות בזכות קבלה קטנה של כיסוי ראש , כי כל זמן שראשה של אשה גלוי הרי שמזומנת לה פורענות ומידת הדין מתוחה עליה וצער הפרנסה בביתה וצרות רבות וגדולות מאלה יש לה ולבניה , בעיות קשות של שלום בית ובעיות תקשורת, אבל אם זכתה לכסות את ראשה הרי שהיא מושכת ברכה לביתה ומבטלת מעליה ומעל בניה גזירות קשות ורעות ואשרי אשה שזכתה ללמוד את סוד הדברים ולשמוע לדברי חז"ל ואשרי בת מלך שזכתה להינצל מעונשים קשים בעולמות העליונים בגין גילוי הראש.

        ראיות נוספות מהגמרא למעלת כיסוי הראש לגברים וגם לנשים:
        "רב הונא בריה דרב יהושע לא מסגי ארבע אמות בגילוי הראש, אמר: שכינה למעלה מראשי'' (מסכת קידושין דף לא עמוד א') ולכן זוכה ליראת שמים,"אמרה ליה: כסי רישיך,כי היכי דתיהוי עלך אימתא דשמיא'' (מסכת שבת קנו') 

        ואם גבר חייב בכיסוי ראש שאין ערווה בשערו כשיערה של האשה שאמרו חז"ל "שיער באשה ערווה" , על אחת כמה וכמה שאשה שמכסה את ראשה גדול שכרה לאין ערוך, וכך ראינו בזוהר: "עטוף צריך לאעטפא רישיה בגין דשכינתא על רישיה (כלומר: צריך אדם לכסות את ראשו כי שכינה נמצאת מעל ראשו) , דהכי אוקמוה מארי מתניתין אסור לתלמיד חכם למיהך ד' אמות בגלוי הראש משום (ישעי' ו') מלא כל הארץ כבודו" (רעיא מהימנא פנחס דף רמה' עמוד ב'), אז אם כך חייב הגבר, על אחת כמה וכמה האשה. וכשאינה מכסה את ראשה נפגעת פרנסתה כפי שמובא בזוהר ח"ג דף קכה/ב (פרוש הסולם) "וגרים לבנהא דלא יתחשבון בדרא וגרים מלה אחרא גורמת עניות לבית".

        בנוגע לכיסוי עצמו , כמה צריך לכסות? האם לכסות את כל הראש או רק חצי ראש?
        האם ללכת עם פיאה או עם מטפחת? האם מותר לכסות את הראש ולהוציא מעט שיער? האם מותר לשים כובע ולהוציא חלק מהשיער? את השאלות האלה כדאי שתלמדי בהמשך,,, כרגע לדעתי היות ואת מתחזקת וזכית לשמור שבת ולהקפיד על הלכות נוספות שעושות רושם גדול בשמים, אין לי ספק שאם תכסי את ראשך תזכי למשוך שפע עצום לביתך, במיוחד לאור העובדה שזכית להקפיד בנטילת ידיים ואמרו חז"ל שכל מי שמקפיד בנטילת ידיים זוכה לעשירות ומי שמזלזל בזה הופך עני שהרי ראשי תיבות "על נטילת ידיים = עני" לכן תשתדלי לכסות את כל הראש למרות שיש מחלוקת בנושא והחתם סופר והחזון איש פסקו שצריך לכסות את כל השיער בלי לגלות אפילו שיערה אחת. הרב משה פנשטיין סובר שהאיסור חל רק כשמגלים טפח של שיער,  לכן, לשיטתו, מותר להשאיר שיער חשוף בגודל של טפח (כ- 9 ס"מ) ויש שסוברים שניתן להשאיר מחוץ לכיסוי ראש בלורית קצרה וקצת שיער מאחורה או בצדדים. כך נוהגות היום רוב הנשים בציבור דתי לאומי, בציבור החרדי נהוג כדברי החזון איש לכסות הכל.

        תגובות נוספות בנושא:
        א. בעלי לא מוכן שאני אשים כיסוי ראש מה עלי לעשות?
        ב. בעיית כיסוי הראש - תשובה נפלאה של הרב מנשה ישראל.
        ג. תשובה נוספת שראיתי באתר כיפה -  האם כיסוי ראש זה חובה?

        תגיות:
        כיסוי ראש קמחית חצאיות חצאית צניעות פיאה שיער באשה ערווה יראת שמים פרנסה פרי בטן עקרה גילוי הראש
        חדשות אורלנוער
        • שיעורים קרובים
         יום ראשון - מדרשה (מנשה קפרא 7) בין השעות 20:30-22:00. ביום שלישי - שיעור מרכזי (דרך יבנה 32) בין השעות 20:45 ל-22:30. ביום חמישי - מדרשה. ביום חמישי - בוגרים.
        מדרשת אור לנוער
        • שיעור טהרה לנשים
         מדי יום שני הרבנית מיטל נגר מעבירה שיעור מרתק לנשים נשואות בלבד , סדנת זוגיות וטהרה. להצטרפות השאירו פרטים בצור קשר שבאתר ונציגה תחזור אליכם.
        • מדרשת אורלנוער
         המדרשה פועלת בימים ראשון וחמישי בין השעות 20:30 ל-22:00 בערב ברחוב מנשה קפרא 7, לבנות בלבד.
        • השיעור המרכזי בעיר
         השיעור המרכזי מתקיים בעיר רחובות , ברחוב דרך יבנה 32, כל יום שלישי השיעור מיועד לבנים ובנות בהפרדה. השיעור מתקיים בין השעות 20:30 ל-22:30
        • הדרכת כלות
         עומדת להתחתן? מעוניין בהדרכה? צרי קשר דרך הצור קשר שבאתר ותתואם לך פגישה עם אשת הרב.

        מדור פרסומי

         • המרכז להסרת קעקועים
         • עיצובים

        זמני היום

        סקר

        לקראת האפליקציה רצינו לדעת באיזה מכשיר אתם משתמשים?

        במכשיר תומך אנדרואיד?
        75.29%
        באייפון?
        24.71%

        סה"כ משתתפים בסקר : 2040 אנשים