התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        מותר לעשות נזם? מותר ללכת עם גינס? אשמח לשמוע מה דעתך בנושא?

        מספר סידורי: 56648
        שאלה:
        שלום לרב רביד, יש לי שאלה ואשמח אם תוכל לענות לי עליה, לגבי נזם-ידוע שגם לרבקה אימנו היה נזם וכשאני שואלת אם גם לי מותר אומרים לי:קודם תתנהגי כמו רבקה אמנו. אז אין לי בדיוק איך להתנהג כמוה,ובגלל שזה הפך למין הרגל של חילוניים לדתיים אסור? אותו דבר לגבי חצאיות ג'ינס..לא ראוי ללכת איתם כי חרדים טוענים שזה לא צנוע/לא ראוי..מאותה סיבה-שזה הפך למין הרגל של פחות דתיים ללכת עם ג'ינס ולכן לדתיים זה אסור..??


        תשובה:
        אחותי היקרה, ראוי שתתנהגי כבת מלך ולא תחפשי תירוצים להידמות לגויים , בימנו לא נהוג שבת מלך תלך עם נזם וגם אם יש מי שיתיר את הדבר , אין רוח ההלכה נוחה עם אותם נערים ונערות שמחליטים להידמות לגויים ולחפש אמצעים חיצוניים שיעניקו להם ביטחון עצמי , נערה שההורים שלה העניקו לה מספיק בטחון לא תחפש עגילים בגבה או פירסינג בלשון או נזם באף או ג'ינסים צמודים כדי לקבל בטחון וחיזוק מהחברה , נערה שרוצה להיות בת מלך אמיתית לא מחפשת היתרים ואיסורים , נערה איכותית תמיד תבדוק , האם ראוי או לא ראוי , לא האם מותר או אסור , שהרי יש הרבה דברים שמותר לעשות אבל מי שעושה אותם הרי שהוא "נבל ברשות התורה" ולמרות שיש מי שיתיר (מעיקר הדין) ללכת עם ג'ינס , או ללכת עם נזם , ברור מעבר לכל ספק שאין רוח ההלכה נוחה מכך ואין לאף אדם ספק שנערה בלא נזם צנועה יותר מנערה שמסתובבת עם נזם , אין ספק שנערה שהולכת בלבוש מכובד ולא עם ג'ינס , יש לה יראת שמים גדולה יותר מנערה שעדיין מתחזקת והולכת עם ג'ינס , אינני בא לאסור את הג'ינס אני רק בא לגרום לך להבין שאת יכולה לשאוף גבוה יותר ולהיות צנועה יותר זה הכל , את תחליטי לאן את שואפת ואיך את רוצה להתנהג ולהתלבש , אבל חשוב שתזכרי ! בן מלך אמיתי לא יסתובב עם נערה שהולכת עם נזם וג'ינס , אם את מחפשת בן תורה , תתלבשי ותתנהגי כבת תורה זה הכל , אף אחד לא מצפה ממך להתנהג כמו רבקה אמנו , ה' מחפש מענת להתנהג כמו ענת , מתהילה להתנהג כמו תהילה ומאוראל להתנהג כמו אוראל , ה' רוצה לראות את ההשתדלות שלך , אל תחפשי לחקות נערות אחרות , תחפשי לחקות את נערות ישראל הצנועות והקדושות , יהי רצון שה' יתברך יתן לך כח להתקרב בצורה נכונה ולא לחפש ריגושים מיותרים ולא ראויים (שאולי מותרים על פי ההלכה) את מוזמנת לצפות בקטע הבא: "הלכות צניעות לבת ישראל הכשרה"

        תגיות:
        נזם גינס ג'ינס הלכות צניעות רבקה אמנו נבל ברשות התורה רוח ההלכה היתרים איסורים
        חדשות אורלנוער
        • שיעורים קרובים
         יום ראשון - מדרשה (מנשה קפרא 7) בין השעות 20:30-22:00. ביום שלישי - שיעור מרכזי (דרך יבנה 32) בין השעות 20:45 ל-22:30. ביום חמישי - מדרשה. ביום חמישי - בוגרים.
        מדרשת אור לנוער
        • שיעור טהרה לנשים
         מדי יום שני הרבנית מיטל נגר מעבירה שיעור מרתק לנשים נשואות בלבד , סדנת זוגיות וטהרה. להצטרפות השאירו פרטים בצור קשר שבאתר ונציגה תחזור אליכם.
        • מדרשת אורלנוער
         המדרשה פועלת בימים ראשון וחמישי בין השעות 20:30 ל-22:00 בערב ברחוב מנשה קפרא 7, לבנות בלבד.
        • השיעור המרכזי בעיר
         השיעור המרכזי מתקיים בעיר רחובות , ברחוב דרך יבנה 32, כל יום שלישי השיעור מיועד לבנים ובנות בהפרדה. השיעור מתקיים בין השעות 20:30 ל-22:30
        • הדרכת כלות
         עומדת להתחתן? מעוניין בהדרכה? צרי קשר דרך הצור קשר שבאתר ותתואם לך פגישה עם אשת הרב.

        מדור פרסומי

         • המרכז להסרת קעקועים
         • עיצובים

        זמני היום

        סקר

        לקראת האפליקציה רצינו לדעת באיזה מכשיר אתם משתמשים?

        במכשיר תומך אנדרואיד?
        75.29%
        באייפון?
        24.71%

        סה"כ משתתפים בסקר : 2040 אנשים